«

»

sie 12 2022

Laureaci  III Międzynarodowego Letniego Pucharu Małopolski w TAURON ARENA KRAKÓW wyłonieni

Po emocjonujących, kilkudniowych zmaganiach szachowych zakończył się  III Międzynarodowy Letni Puchar Małopolski w TAURON ARENA KRAKÓW, którego organizatorami byli

Małopolskie Chess TOUR oraz Akademia Szachowa Chess  in Chrzanow.

W 6 rozegranych turniejach na starcie stanęło niemal 300 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat, w tym wielu utytułowanych i wielu stawiających pierwsze, szachowe kroki. Wszystkich łączyła wspólna pasja i cel – zwycięstwo rozgrywanej, szachowej partii!

W  Grupie Mistrzowskiej

zwyciężył Sebastian Gołda z KKSz Kraków.

Najlepszą Kobietą została  Joanna Kaczmarska z KSz Polonia Warszawa.

Tytuł Najlepszego Juniora wywalczył  Patryk Cieślak z KSz Hetman Katowice.

Grupę AMATORSKĄ

Zwyciężył Piotr Rainer z UKS Goniec Staniątki.

Najlepszą Kobietą została Weronika Tittor reprezentującą KSz Pszczyńskie Szachy.

Najlepszym juniorem do lat 14 został Hubert Zięba KSz SDK Lotnik Mielec.

Najlepszym  Młodzikiem do lat 10 został Dominik Wasiluk UKS Bakcyl Bielany.

Zwycięzcą Turnieju SENIORÓW w III Międzynarodowym Letnim Pucharze Małopolski w TAURON ARENA KRAKÓW

został Grzegorz Słabek z Krakowa.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii 75+ został plasujący się równocześnie na II pozycji turnieju seniorskiego, 86 letni Jan Plesiuk  LZS CKTiS Biskupiec a Najlepszym Seniorem w kategorii 65+ Hebdaś Ryszard KKSz Kraków.

W Pucharze do lat 8  III Międzynarodowego Letniego Pucharu Małopolski w TAURON ARENA    KRAKÓW na starcie stanęło 38 szachistów 6,7 i 8 letnich. Wśród nich nie zabrakło medalistów Mistrzostw Polski Dzieci.

Zwycięzcą został Kamil Kurzyniec KS Dwie Wieże Kraków;

Tytuł Najlepszej Zawodniczki (zajmując równocześnie 2 miejsce wśród chłopców), wywalczyła Agnieszka Ślusarczyk MKS MOS Wieliczka.

Najlepszy do lat 7 oraz 6 okazał się Jan Szumiec KSz Dwie Wieże Kraków.

W turnieju D do rankingu 1600 PZ Szach III Międzynarodowego Letniego Pucharu Małopolski w TAURON ARENA KRAKÓW zwyciężył Paweł Chmielik z Krakowa.

Najlepszą Kobietą została  Joanna Maciusiak z Barwałdu Średniego. Najlepszym juniorem do 14 lat Filip Korda z Brzeska a najlepszym Młodzikiem Błażej Wasiluk UKS Bakcyl Bielany.

Aż 18 zawodników podniosło swoje kategorie szachowe.

W ramach III Międzynarodowego Letniego Pucharu Małopolski w TAURON ARENA KRAKÓW nie zabrakło Turnieju Blitza.

Na starcie stanęło 78 zawodników wśród których zwyciężył Jan Golenia MKS MOS Wieliczka.

Najlepszą Kobietą została Natalia Górnisiewicz  Ognisko TKKF w Dobczycach.

Tytuły Najlepszych Juniorów wywalczyli: Najlepszy  Junior Igor Wilk UKS przy SP 8 Chrzanów,

do 14 lat Patryk Cieślak KSz Hetman Katowice, do lat 10 Bruno Przybyś UKS przy SP 8 Chrzanów.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali wysokie nagrody pieniężne, cenne nagrody rzeczowe, medale i upominki.

10 szachownic było transmitowanych . Sędziami zawodów byli Krzysztof Skiba, Alicja Sadzikowska, Marek Czepiec, Marta Mucha .

Dziękujemy uczestnikom zawodów i kibicom za przybycie.

Serdecznie zapraszamy na IV Międzynarodowy Letni Puchar Małopolski w TAURON ARENA KRAKÓW, organizowany przez Małopolskie Chess TOUR oraz Akademię Szachową Chess  in Chrzanow.

Do zobaczenia w TAURON ARENA KRAKÓW w 2023 roku !