sty 05 2022

Międzynarodowy Tatrzański Turniej Szachowy Limba 2022 5-11.01.2022 Podsumowanie, Zdjęcia, wyniki.

MAŁOPOLSKIE CHESS TOUR

Międzynarodowy Tatrzański Turniej Szachowy Limba 2022

Grupy : M- ranking od 1700, A-do rankingu 1800, S-seniorzy od lat 50 i 65, D-do rankingu 1400, bez Fide, P-przedszkolaki ur.2015 i mł., B – Blitz

W zawodach wystartowało 140 uczestników w sześciu turniejach. Najmłodszy zawodnik 6 lat a najstarszy 84 lata !!! Świetne warunki w OW Limba Poronin dla pobytu uczestników oraz gry zawodników spowodowały, że panowała rodzinna szachowa atmosfera. Dużo zawodników przyjechało z rodzinami ( 220 osób) łącząc szachy z wypoczynkiem. Drugi Turniej z cyklu MAŁOPOLSKIE CHESS TOUR w Poroninie można uznać za udany. Mimo rezygnacji w ostatniej chwili kilkudziesięciu zawodników z powodu głównie związanych z Covid-19 zawody odbyły się na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Sędziowie FA Krzysztof Skiba w asyście Alicji Sadzikowskiej, Mariana Sadzikowskiego oraz Nikoli Komendołowicz wywiązali się bardzo dobrze ze swoich zadań. Partie Turnieju M, S oraz większość Turnieju A były transmitowane !!!

Prezes UKS SP 8 Chrzanów Konrad Mucha panował nad sprawami organizacyjnymi wraz z obsługą techniczną Michałem Muc oraz Mariuszem Zajączkowskim oraz sympatyczną obsługą OW Limba.

Organizatorzy zapraszają do Poronina na kolejny Turniej w terminie 3-9.05.2022.

Turniej Mistrzowski zwyciężył mistrz Ukrainy GM Petro Golubka przed chrzanowskim FM Markiem Pniaczkiem oraz FM Stanisławem Żyłką.

 

Wyniki – runda 9 Drukuj
M-ce Tytuł Nazwisko Imię Fed. R. FIDE Ranking Klub Pkt. CBch Bch. S.B. Prog. Ruz Chg (Ru)
1 GM Golubka, Petro UKR 2406 2600 Ukraina 7.0 42.50 46.50 36.00 38.0 2420 0,12
2 FM Pniaczek, Marek POL 2329 2300 Olimpijczyk Chrzanów 6.5 43.50 46.00 31.00 33.5 2410 0,24
3 FM Żyłka, Stanisław POL 2400 2300 MKSz Rybnik 6.5 43.00 46.50 32.75 31.0 2380 -0,36
4 m Kowalczyk, Paweł POL 2334 2400 WKS Kopernik 6.5 43.00 46.50 28.00 34.0 2400 0,16
5 I Liśkiewicz, Jakub POL 1598 2000 UKS Gedanensis Gdańsk 5.5 34.50 37.00 23.25 24.0 2150 3,24
6 FM Ustianovich, Nazar UKR 2344 2300 Olimpijczyk Chrzanów 5.0 45.50 49.00 26.50 28.5 2270 -1,40
7 FM Walkusz, Witosław POL 2024 2300 KS KORONA Zakrzewo 5.0 43.00 45.50 22.75 26.0 2220 0,47
8 I Zielonka, Adam POL 1926 2000 UKS Hetman Koronny Trzebinia 5.0 42.00 45.50 24.50 27.5 2200 0,90
9 I+ Wysocki, Mateusz POL 1848 2100 KSz Piątka Skierniewice 5.0 36.50 39.00 19.50 24.0 2120 0,15
10 I Bartoszczuk, Adam POL 1434 2000 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.5 39.00 41.50 19.25 24.0 2050 3,37
11 k Rejniak, Zuzanna POL 1799 2000 UKS Czternastka Warszawa 4.5 38.50 42.00 21.00 23.0 2100 1,33
12 I++ Mirski, Michał POL 2039 2100 UKS GONIEC Staniątki 4.5 38.00 41.00 18.25 24.5 2130 -1,40
13 I Reichel, Łukasz POL 1756 2000 GLKS Goniec Żarów 4.5 37.50 40.00 13.50 22.0 2112 1,26
14 I+ Starościak, Szymon POL 1986 2100 UKS Czarny Koń Olkusz 4.5 37.00 40.00 19.25 23.0 2040 -1,64
15 I Kotowicz, Kamil POL 1732 2000 UKS Pałac Młodzieży Katowice 4.5 35.50 38.00 13.00 20.5 2045 1,04
16 II+ Rekuć, Patryk POL 1662 1900 MUKS Stoczek 45 Białystok 4.5 32.50 35.00 12.75 18.0 1989 0,44
17 I++ Mróz, Lena POL 1800 1900 KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny 4.0 37.00 39.50 16.75 19.5 2040 -1,10
18 I+ Gajdzica, Maciej POL 1960 2100 KSz Hetman Koszalin 4.0 35.50 38.50 13.25 21.0 2011 -1,76
19 CM Śmietańska, Wiktoria POL 1855 2200 KSz Polonia Wrocław 3.5 36.00 39.00 14.50 20.5 1980 -1,55
20 II+ Kozłowski, Franciszek POL 1523 1900 MKS MOS Wieliczka 3.5 29.50 32.00 9.25 17.0 1911 1,14
21 I Golis, Wiktor POL 1659 2000 UKS Hetman Częstochowa 3.5 28.00 30.50 8.75 13.5 1900 -0,20
22 I+ Gepfert, Cyprian POL 1743 2100 MUKS SZS Cieszyn 3.0 33.00 35.50 6.50 15.5 1855 -2,35
23 I Radzimski, Antoni POL 1727 2000 UKS Pionier Jastrzębie Zdrój 3.0 31.00 33.50 7.25 11.5 1833 -2,10
24 I Szydłowski, Kazimierz POL 1749 2000 KSz Zefir Boguszowice 0.0 26.00 27.00 0.00 0.0 2000 0,00

Klasyfikację Kobiet zwyciężyła Zuzanna Rejniak z Warszawy

Wyniki – klasyfikacja kobiet Drukuj
L.p. Tytuł Nazwisko Imię Fed. R. FIDE Ranking Klub Pkt. CBch Bch. S.B. Prog. Chg (Ru)
1 k Rejniak, Zuzanna POL 1799 2000 UKS Czternastka Warszawa 4.5 38.50 42.00 21.00 23.0 1,33
2 I++ Mróz, Lena POL 1800 1900 KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny 4.0 37.00 39.50 16.75 19.5 -1,10
3 CM Śmietańska, Wiktoria POL 1855 2200 KSz Polonia Wrocław 3.5 36.00 39.00 14.50 20.5 -1,55

Klasyfikację juniorów zwyciężył Jakub Liśkiewicz z Gdańska.

Wyniki – klasyfikacja juniorów Drukuj
L.p. Tytuł Nazwisko Imię Fed. R. FIDE Ranking Klub Pkt. CBch Bch. S.B. Prog. Chg (Ru)
1 I Liśkiewicz, Jakub POL 1598 2000 UKS Gedanensis Gdańsk 5.5 34.50 37.00 23.25 24.0 3,24
2 I Zielonka, Adam POL 1926 2000 UKS Hetman Koronny Trzebinia 5.0 42.00 45.50 24.50 27.5 0,90
3 I+ Wysocki, Mateusz POL 1848 2100 KSz Piątka Skierniewice 5.0 36.50 39.00 19.50 24.0 0,15

Turniej Amatorów zwyciężył Szymon Suska z Łukowa ( najlepszy junior do 14) przed Dawidem Ogłazą z Opola i Piotrem Stępińskim z Bełchatowa ( uzyskał normę na I kat.).

Wyniki – runda 9 Drukuj
M-ce Tytuł Nazwisko Imię Fed. R. FIDE Ranking Klub Pkt. CBch Bch. S.B. Prog. Ruz Norma Chg (Ru)
1 I Suska, Szymon POL 1475 2000 SSz Szachpol Łuków 7.0 45.50 48.50 36.50 38.0 2060 1,84
2 II Ogłaza, Dawid POL 1418 1800 UKS Rodło Opole 7.0 42.50 46.00 36.25 31.5 1990 1,44
3 II Stępiński, Piotr POL 1423 1800 UKS Jedynka Bełchatów 6.5 47.00 51.50 35.50 36.0 2030 I 1,65
4 I Bandyk, Joanna POL 1253 1800 KKSz Kraków 6.5 43.50 44.50 30.50 33.0 1930 2,81
5 II+ Brzezina, Piotr POL 1371 1900 KSz Hetman Katowice 6.5 42.00 43.50 29.25 30.5 2000 I 1,56
6 II Chiszko, Oskar POL 1549 1800 MUKS Stoczek 45 Białystok 6.0 44.50 48.00 27.00 31.0 1940 -0,96
7 II Mielcuch, Karol POL 1225 1800 KSz SzachMatek Warszawa 6.0 42.00 44.50 27.00 28.0 1880 2,95
8 I+ Duda, Aleksandra POL 1407 1900 KSz Hetman Katowice 6.0 39.50 42.00 24.75 29.0 1900 0,20
9 I Kopaczewski, Zbigniew POL 1345 2000 Warszawa 5.5 45.00 48.00 25.25 30.5 1930 0,81
10 I Dixa, Stanisław POL 1564 2000 KSz ORŁY Pleszew 5.5 42.00 45.50 24.75 25.0 1900 -1,76
11 I+ Figa, Karolina POL 1368 1900 KSz ZEFIR Boguszowice 5.5 36.00 39.50 23.75 24.5 1880 0,33
12 II+ Łęcki, Leonard POL 1558 1900 UKS Pionier Jastrzębie Zdrój 5.0 48.00 51.50 25.25 32.5 1850 -1,93
13 I+ Szydełko, Kazimierz POL 1712 2100 UKS Giecek Radków 5.0 42.50 46.00 21.00 29.0 1860 -2,96
14 III Jabłoński, Antoni POL 1129 1600 Akademia Szachowa Zielona Góra 5.0 35.50 38.00 19.75 19.5 1680 2,19
15 I Kamińska, Zuzanna POL 1071 1800 UKS Hetman Częstochowa 5.0 34.50 37.50 19.50 22.0 1750 1,97
16 II Leśniak, Wojciech POL 1279 1800 KS Szachownica Rzeszów 4.5 44.50 47.50 20.25 26.0 1750 0,24
17 III Jabłoński, Wojciech POL 1141 1600 Akademia Szachowa Zielona Góra 4.5 43.00 46.50 21.50 29.0 1850 II 2,94
18 III Fesyk, Michał POL 1399 1600 WKSz Hetman Wałbrzych 4.5 40.00 43.50 19.25 25.5 1730 II -2,35
19 I Lajdamik, Kinga POL 1316 1800 KSZ SKOCZEK Czerwionka-Leszczyny 4.5 39.50 42.50 20.00 26.5 1790 -0,18
20 III Kosakowski, Szymon POL 1384 1600 UMKS Na Pięterku Poznań 4.5 38.50 42.50 20.75 25.5 1770 -0,96
21 II Pyrzewski, Kamil POL 1480 1800 UKS Rotmistrz Grudziądz 4.5 38.00 42.00 19.25 24.5 1780 -2,71
22 III Kolanowski, Franciszek POL 1165 1600 KSz ORŁY Pleszew 4.5 37.50 40.50 17.00 23.5 1790 1,62
23 III Skorupka, Arkadiusz POL 1134 1600 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.5 37.00 40.00 18.25 19.5 1710 0,79
24 II Krzeszowiec, Wojciech POL 1169 1800 LKSz Lublin 4.0 37.50 41.00 17.00 19.0 1650 -0,77
25 II Smoliński, Wojciech POL 1155 1800 KSz Hetman Katowice 4.0 36.50 37.50 11.25 21.5 1660 0,39
26 II+ Piekutowska, Lena POL 1104 1700 MUKS Stoczek 45 Białystok 4.0 36.00 37.50 13.25 17.5 1720 -0,16
27 II Brzezina, Paweł POL 1244 1800 KSz Hetman Katowice 4.0 33.50 34.50 11.50 20.5 1720 -1,09
28 III Górczyński, Aleksander POL 0 1600 KSz ORŁY Pleszew 4.0 28.00 29.00 11.00 15.5 1570 (912)
29 II Szymczyk, Jan POL 1103 1800 UKS Jedynka Bełchatów 3.5 39.00 41.50 15.75 19.5 1600 0,78
30 III Haładaj, Adam POL 1172 1600 UKS Jedynka Bełchatów 3.5 34.00 35.00 10.75 15.5 1620 -1,47
31 III Pyzik, Karol POL 0 1600 Szachownica Kłaj 3.5 33.00 36.00 9.00 17.0 1634 (980)
32 II+ Cichoń, Julia POL 1151 1700 KSZ SKOCZEK Czerwionka-Leszczyny 3.5 32.00 33.50 7.25 14.5 1511 -1,33
33 I Kinas, Tomasz POL 1430 2000 MKS MOS Wieliczka 3.5 31.50 32.50 9.75 15.5 1570 -2,92
34 III Szehyński, Karol POL 0 1600 KSz ORŁY Pleszew 3.5 30.50 31.50 7.75 14.5 1523 (896)
35 III Michalski, Maciej POL 0 1600 UKS MDK Radom 3.5 29.00 30.50 10.25 14.5 1570 (1074)
36 V Szumiec, Tomasz POL 0 1200 KSz Dwie Wieże Kraków 3.0 35.50 38.50 7.75 16.0 1511 (1116)
37 II Staroniewicz, Janusz POL 1545 1800 2.0 37.50 40.50 8.75 14.5 1615 -2,96
38 II Nowicka, Łucja POL 0 1600 KSz ORŁY Pleszew 2.0 30.50 31.50 1.50 9.0 1433 (460)
39 IV Szehyński, Kamil POL 0 1400 KSz ORŁY Pleszew 1.5 32.00 33.50 1.75 9.5 1378 (451)

Najlepszą kobietą ( najlepsza juniorska do 14) została Joanna Bandyk z KKSz Kraków.

Wyniki – klasyfikacja kobiet Drukuj
L.p. Tytuł Nazwisko Imię Fed. R. FIDE Ranking Klub Data ur. Pkt. CBch Bch. S.B. Prog. Chg (Ru)
1 I Bandyk, Joanna POL 1253 1800 KKSz Kraków 2008 6.5 43.50 44.50 30.50 33.0 2,81
2 I+ Duda, Aleksandra POL 1407 1900 KSz Hetman Katowice 2009 6.0 39.50 42.00 24.75 29.0 0,20
3 I+ Figa, Karolina POL 1368 1900 KSz ZEFIR Boguszowice 2011 5.5 36.00 39.50 23.75 24.5 0,33
Najlepszy młodzik do lat 10 Drukuj
L.p. Tytuł Nazwisko Imię Fed. R. FIDE Ranking Klub Data ur. Pkt. CBch Bch. S.B. Prog. Chg (Ru)
1 II Chiszko, Oskar POL 1549 1800 MUKS Stoczek 45 Białystok 2012 6.0 44.50 48.00 27.00 31.0 -0,96
Najlepsza młodziczka do lat 10 Drukuj
L.p. Tytuł Nazwisko Imię Fed. R. FIDE Ranking Klub Data ur. Pkt. CBch Bch. S.B. Prog. Chg (Ru)
1 I Kamińska, Zuzanna POL 1071 1800 UKS Hetman Częstochowa 2013 5.0 34.50 37.50 19.50 22.0 1,97

Turniej początkujących zwyciężył Paweł Chmielnik z Zakopanego przed Maksymilianem Mitoraj z Krakowa oraz Franciszkiem Ryńskim z Wadowic Górnych.

Wyniki – runda 9 Drukuj
M-ce Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. CBch Bch. S.B. Prog. Ruz Norma
1 IV Chmielik, Paweł 0 1400 Zakopane 9.0 41.00 44.50 44.00 45.0 1650 III
2 IV Mitoraj, Maksymilian 0 1400 Kraków 7.0 41.00 44.00 28.50 31.0 1450
3 Ryński, Franciszek 0 1000 KGL Szarotka Wadowice Górne 6.5 41.00 42.50 27.25 33.5 1465 IV
4 III Budny, Łucja 0 1400 UKS SP1 Jedynka Tychy 5.5 43.50 46.50 22.75 31.5 1345
5 IV Czarnecki, Mieczysław 0 1400 Kraków 5.5 39.00 40.50 19.25 26.0 1315
6 IV Zaor, Andrzej 0 1400 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.5 43.50 47.00 19.00 21.0 1275
7 IV Machaj, Szymon 0 1400 Jabłonka 4.5 41.00 42.50 14.75 24.0 1275
8 IV Szumiec, Jan 0 1400 KSz Dwie Wieże Kraków 4.0 37.50 39.00 10.50 17.5 1210
9 IV Okoniewska, Alicja 0 1250 KSz ORŁY Pleszew 4.0 34.00 35.50 12.00 21.0 1161
10 Okoniewski, Marcin 0 1000 KSz ORŁY Pleszew 3.5 40.00 41.50 10.25 19.5 1200 V
11 Ryńska, Hanna 0 1000 KGL Szarotka Wadowice Górne 3.5 34.50 36.00 7.50 17.5 1117
12 V Mąsior, Arleta 0 1100 UKS przy SP 8 Chrzanów 3.0 40.00 41.50 8.00 15.0 1233 IV
13 Skarłosz, Maksymilian 0 1000 Szachowa Akademia Chess in Chrzanow 2.0 32.50 34.00 3.50 12.0 905
14 IV Mąsior, Adrian 0 1400 UKS przy SP 8 Chrzanów 1.5 34.00 35.50 3.75 9.5 955
15 IV Mcnamara, Alexander 0 1400 KS MAGNAT 0.0 26.00 27.00 0.00 0.0 1400

Turniej Przedszkolaków zwyciężył Jan Szumiec Dwie Wieże Kraków przed Witoldem Ruskiem z Łodzi oraz Arturem Wojtania z MCKiS Jaworzno.

Wyniki – runda 11 Drukuj
M-ce Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. vs+ Wins S.B. Koya Ruz Norma
1 IV Szumiec, Jan 0 1400 KSz Dwie Wieże Kraków 10.0 6;12;8;9;10;11;1;2;3;5; 10 47.00 5.0 1508
2 V Rusek, Witold 0 1200 Łódź 10.0 2;3;4;5;6;8;9;10;12;1; 10 46.00 5.0 1500 IV
3 IV Wojtania, Artur 0 1400 MCKiS Jaworzno 9.0 9;10;1;2;12;5;6;7;8; 9 39.00 4.0 1427
4 IV Reclik, Jakub 0 1400 MKSz Rybnik 8.0 10;1;2;12;4;6;8;9; 8 32.00 3.0 1354
5 V Nowak, Maksymilian 0 1200 MKSz DIAGONALIA Imielin 7.0 5;6;8;9;12;1;2; 7 22.00 2.0 1282
6 V Kamiński, Aleksander 0 1200 KSz Polonia Warszawa 6.0 12;2;5;6;8;9; 6 16.00 1.0 1241
7 V Czajka, Dominik 0 1200 KSz ORŁY Pleszew 6.0 8;9;2;3;12;6; 6 18.00 1.0 1209
8 Trzópek, Fabian 0 1000 KS Chess in Chrzanow 3.5 12;6;8; 3 5.75 0.0 1075
9 V Rusek, Franciszek 0 1200 Łódź 3.0 8;9;12; 3 3.50 0.0 991
10 V Smolińska, Katarzyna 0 1100 Ksz Hetman Katowice 1.5 12; 1 2.75 0.0 882
11 V Pastwa, Kacper 0 1200 Lipnica Wielka 1.0 8; 1 1.00 0.0 1000
12 Michalski, Aleksander 0 1000 UKS MDK Radom 1.0 9; 1 1.50 0.0 908

Zawody Seniorów zwyciężył Marian Sadzikowski z Chrzanowa ( norma na kandydata na mistrza) przed Kazimierzem Szydłowskim z Boguszowic oraz najlepszym w kategorii + 65 Januszem Minko z Warszawy.

Wyniki – końcowe Drukuj
M-ce Tytuł Nazwisko Imię Fed. R. FIDE Ranking Klub Pkt. vs+ Wins S.B. Koya Ruz Norma Chg (Ru)
1 I Sadzikowski, Marian POL 1763 2000 OLIMPIJCZYK Chrzanów 7.5 1;6;4;5;1;6;3; 7 33.25 2.5 2218 k 0,98
2 I Szydłowski, Kazimierz POL 1749 2000 KSz Zefir Boguszowice 6.5 5;2;6;5;1; 5 27.25 2.0 2145 0,16
3 I Minko, Janusz POL 1746 2000 SSz Modus Warszawa 6.5 6;5;1;6;5; 5 25.25 1.5 2145 0,20
4 k Żarow, Zdzisław POL 1672 2200 Wolbrom 4.0 3;5;4;5; 4 17.00 2.0 1945 -1,18
5 I Kucharski, Tadeusz POL 1601 2000 HUSARIA 3.5 1;5;1; 3 13.25 0.5 1927 -0,60
6 I Marszałek, Jakub POL 1406 2000 Czarna Góra 2.0 2;6; 2 11.00 1.0 1818 0,44

Zawody Blitza zwyciężył GM Petro Golubka z Ukrainy przed Adamem Zielonką z Trzebini oraz Mateuszem Wysockim ze Skierniewic.

Wyniki – runda 9 Drukuj
M-ce Tytuł Nazwisko Imię Fed. R. FIDE Ranking Klub Pkt. CBch Bch. S.B. Prog. Chg (Ru)
1 GM Golubka, Petro UKR B 2392 2600 Ukraina 8.5 45.00 49.50 45.75 43.0 0,22
2 I Zielonka, Adam POL B 1620 2000 UKS Hetman Koronny Trzebinia 7.5 46.00 49.50 40.25 39.0 2,32
3 I+ Wysocki, Mateusz POL B 1670 2100 KSz Piątka Skierniewice 7.0 48.00 52.50 36.50 34.0 1,30
4 II+ Kozłowski, Franciszek POL B 1454 1900 MKS MOS Wieliczka 6.0 39.00 40.00 23.75 27.0 0,82
5 I Kotowicz, Kamil POL B 1617 2000 UKS Pałac Młodzieży Katowice 5.5 46.00 49.50 25.75 31.0 1,08
6 I Golis, Wiktor POL B 1553 2000 UKS Hetman Częstochowa 5.5 45.00 49.00 24.75 33.0 0,76
7 I Radzimski, Antoni POL B 1633 2000 UKS Pionier Jastrzębie Zdrój 5.5 45.00 48.50 24.75 31.0 0,06
8 II+ Łęcki, Leonard POL B 1326 1900 UKS Pionier Jastrzębie Zdrój 5.5 42.50 46.00 24.00 27.5 3,75
9 I+ Gepfert, Cyprian POL B 1584 2100 MUKS SZS Cieszyn 5.5 37.50 41.00 24.00 26.0 -1,12
10 III Jabłoński, Antoni POL B 1235 1600 Akademia Szachowa Zielona Góra 5.0 43.00 46.00 20.00 24.0 2,61
11 I++ Mirski, Michał POL B 1919 2100 UKS GONIEC Staniątki 5.0 40.50 44.50 23.50 27.0 -3,13
12 I Bartoszczuk, Adam POL B 1470 2000 UKS przy SP 8 Chrzanów 5.0 38.00 41.50 21.50 25.0 0,62
13 II Mielcuch, Karol POL B 1395 1800 KSz SzachMatek Warszawa 5.0 36.00 37.00 16.00 19.0 -0,47
14 II Chiszko, Oskar POL B 1349 1800 MUKS Stoczek 45 Białystok 4.5 46.50 50.50 21.75 26.0 1,63
15 II+ Rekuć, Patryk POL B 1763 1900 MUKS Stoczek 45 Białystok 4.5 46.50 50.00 20.75 29.0 -2,21
16 II Ogłaza, Dawid POL B 1347 1800 UKS Rodło Opole 4.5 42.00 45.50 19.75 28.0 2,02
17 I Suska, Szymon POL B 1480 2000 SSz Szachpol Łuków 4.5 41.50 44.50 18.50 24.5 -0,38
18 I Kucharski, Tadeusz POL B 1441 2000 HUSARIA 4.5 35.50 36.50 15.00 22.0 -1,15
19 III Kolanowski, Franciszek POL B 1159 1600 KSz ORŁY Pleszew 4.5 35.00 38.50 17.25 19.0 1,07
20 I Kinas, Tomasz POL B 1282 2000 MKS MOS Wieliczka 4.5 35.00 36.00 14.75 19.0 0,57
21 I Piotrowicz, Marcin POL 2071 2000 UKS TSz Zieloni Zielonka 4.0 40.00 44.00 18.50 22.5 -4,28
22 II Stępiński, Piotr POL B 1369 1800 UKS Jedynka Bełchatów 4.0 36.00 37.00 14.25 21.5 -0,35
23 II Komendolowicz, Nikola POL B 1099 1600 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.0 35.00 36.00 12.00 17.0 0,37
24 III Michalski, Maciej POL 0 1600 UKS MDK Radom 4.0 31.50 32.50 11.50 16.0 (1134)
25 II Krzeszowiec, Wojciech POL B 1090 1800 LKSz Lublin 4.0 30.50 31.50 9.00 16.0 -0,25
26 IV Ryński, Franciszek POL 0 1400 KGL Szarotka Wadowice Górne 4.0 26.00 27.00 6.00 14.0 (890)
27 I Kamińska, Zuzanna POL B 1211 1800 UKS Hetman Częstochowa 3.5 37.50 38.50 10.75 18.5 -0,98
28 III Skorupka, Arkadiusz POL B 1228 1600 UKS przy SP 8 Chrzanów 3.5 37.00 38.00 10.50 20.5 -0,15
29 I Kopaczewski, Zbigniew POL B 1547 2000 Warszawa 3.5 35.00 36.00 10.25 19.5 -3,79
30 III Jabłoński, Wojciech POL B 1181 1600 Akademia Szachowa Zielona Góra 3.5 33.00 34.00 8.00 17.5 -0,88
31 III Szehyński, Karol POL B 1026 1600 KSz ORŁY Pleszew 3.0 28.00 29.00 3.00 12.0 -1,06
32 IV Mąsior, Adrian POL 0 1400 UKS przy SP 8 Chrzanów 1.0 29.50 30.50 1.00 4.0 (431)
33 IV Mitoraj, Maksymilian POL 0 1400 Kraków 1.0 29.00 30.00 1.00 6.0 (413)
34 Mitoraj, Mariusz POL 0 1000 Kraków 1.0 27.00 28.00 1.00 5.0 (443)

11.01.2022


10.01.2022 – GRUPA (A, M, S)


10.01.2022 – GRUPA P

10.01.2022 – GRUPA (A, M, S)


09.01.2022 – GRUPA P

 

09.01.2022 – ROZPOCZĘCIE – GRUPA P


09.01.2022 – ZAKOŃCZENIE – GRUPA D


09.01.2022


08.01.2022


07.01.2022


06.01.2022


06.01.2022

sty 03 2022

International Winter Malopolska Chess Cup TAURON ARENA , CRACOW 14-20.01.2022

 

 

 

sty 02 2022

04 – 09 V 2022 Poronin – Międzynarodowy Turniej Szachowy Tatrzańska Wiosna 2022

Zapraszamy na kolejny turniej cyklu MAŁOPOLSKIE CHESS TOUR.

W dniach 04 – 09.05.2022 kolejny raz przyjazny szachom
OW Limba Poronin będzie gościł szachistów w ramach Międzynarodowego Turnieju Szachowego Tatrzańska Wiosna 2022.

1. Turniej Mistrzowski od rankingu 1700 FIDE

2. Turniej Amatorski do rankingu 1800 FIDE

3. Turniej dla Seniorów + 50, + 60 , + 70 dla kobiet i mężczyzn.

4. Turniej dla Początkujących do 1600 , bez Fide

5. Turniej Blitza

 

Komunikat MCHT Maj 2022

 

lis 20 2021

Turnieje GRAM w SZACHY w Klubie Szachowym kolejny 30.12.2021 !!!

Kolejny turniej GRAM w SZACHY 30.12.2021

Turniej dla początkujących.Opłata startowa 30 zł. Członkowie grupy szkoleniowej Szachowej Akademii Chess in Chrzanow udział w ramach składki. Nagroda dla każdego uczestnika. Rejestracja poprzez activenow.io lub sms tel. 606704871 min. 24 godziny przed turniejem. Brak wstępu na salę gry opiekunów. I runda 10.00 ,odbiór dzieci ok.12.30

 

W dniu 11.12.2021 22 początkujących szachistów wystartowało w turnieju GRAM w Szachy w ramach OTWARTYCH SOBÓT Szachowej Akademii Chess in Chrzanow.

Wyniki – runda 5 Właściwości Drukuj Zapisz jako..
M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Pkt. MBch. Bch. Wins Prog.
1 3 V Mąsior, Arleta 0 1100 5.0 7.50 13.50 5 15.0
2 2 IV Pajer, Paulina 0 1250 4.0 10.00 14.00 4 13.0
3 1 IV Mąsior, Adrian 0 1400 4.0 9.50 16.00 4 14.0
4 9 Lizończyk, Jan 0 1000 4.0 7.50 12.50 4 12.0
5 20 Trzópek, Fabian 0 1000 3.0 9.50 15.00 3 11.0
6 7 Lasoń, Lena 0 1000 3.0 8.00 14.00 3 9.0
7 18 Sitek, Michał 0 1000 3.0 7.00 12.50 3 10.0
8 21 Pajer, Ilona 0 1000 3.0 7.00 12.00 2 8.0
9 15 Warzecha, Jakub 0 1000 3.0 6.00 11.50 3 8.0
10 14 Mordecki, Jan 0 1000 3.0 6.00 9.00 2 8.0
11 6 Starowicz, Dominik 0 1000 2.5 10.00 15.50 2 9.5
12 17 Skarłosz, Maksymilian 0 1000 2.5 6.00 9.00 2 6.5
13 8 Warzecha, Stanisław 0 1000 2.5 4.50 7.50 2 5.0
14 4 Karnas, Mikołaj 0 1000 2.0 10.00 18.00 2 8.0
15 13 Fujak, Natalia 0 1000 2.0 8.00 14.00 2 7.0
16 5 Jakubowska, Maja 0 1000 2.0 7.00 10.50 2 5.0
17 16 Dzięgiel, Mikołaj 0 1000 2.0 5.00 8.00 1 4.0
18 19 Mordecka, Hanna 0 1000 1.5 7.00 12.50 0 5.0
19 11 Sitek, Kacper 0 1000 1.0 8.00 13.50 1 4.0
20 10 Kubera, Natalia 0 1000 1.0 7.50 11.00 0 2.0
21 12 Dzięgiel, Kacper 0 1000 0.0 7.50 13.00 0 0.0
22 0 Żołyniak, Piotr 0 0 0.0 6.00 10.00 0 0.0
22 0 0 1000 0.0 6.00 10.00 0 0.0

 

W dniu 20.11.2021 28 początkujących dzieciaków od 3 do 10 lat wystartowało w turnieju GRAM w SZACHY w ramach OTWARTYCH SOBÓT Szachowej Akademii Chess in Chrzanow.

Wyniki – runda 5 Drukuj
M-ce Tytuł Nazwisko Imię Ranking Pkt. MBch. Bch.
1 IV Kusiek, Szymon 1400 5.0 8.00 13.00
2 Wind, Miłosz 1000 4.0 10.50 17.50
3 IV Mąsior, Adrian 1400 4.0 9.50 15.50
4 IV Kaszowicz, Brunon 1400 4.0 9.00 14.00
5 Rozpądek, Szymon 1000 3.5 8.50 13.00
6 Trybek, Mikołaj 1000 3.5 8.00 12.00
7 Sitek, Michał 1000 3.5 6.50 12.00
8 IV Pajer, Paulina 1250 3.0 11.50 18.50
9 Sitek, Kacper 1000 3.0 9.50 15.50
10 Jurek, Oskar 1000 3.0 9.00 16.00
11 V Baliś, Aleksander 1200 3.0 8.00 14.00
12 Lizończyk, Jan 1000 3.0 7.00 11.00
13 Żbik, Eryk 1000 3.0 6.50 10.00
14 Czech, Leon 1000 2.5 7.50 13.00
15 Żołyniak, Piotr 1000 2.5 6.50 11.00
16 Skarłosz, Maksymilian 1000 2.0 8.50 14.50
17 Walenciak, Jan 1000 2.0 8.00 12.50
18 Pajer, Ilona 1000 2.0 7.00 12.00
19 Starowicz, Dominik 1000 2.0 6.50 11.50
20 Lasoń, Lena 1000 2.0 6.50 11.00
21 Trzópek, Fabian 1000 2.0 6.50 10.50
22 Trybek, Kacper 1000 2.0 6.00 12.00
23 Baran, Katarzyna 1000 1.5 7.50 11.00
24 Jędrzejczyk, Marcelina 1000 1.0 6.00 10.50
25 Dereszowski, Jan 1000 1.0 6.00 9.00
26 Kowalczyk, Nikola 1000 1.0 5.00 7.50
27 Obrocka, Oliwia 1000 1.0 4.00 10.00
28 Jędrzejczyk, Karina 1000 0.0 7.50 12.00

Przedszkolaki

do lat 6 Drukuj
L.p. M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Pkt. MBch. Bch. Wins Prog.
1 15 26 Żołyniak, Piotr 0 1000 2.5 6.50 11.00 2 8.5
2 18 16 Pajer, Ilona 0 1000 2.0 7.00 12.00 2 5.0
3 21 24 Trzópek, Fabian 0 1000 2.0 6.50 10.50 2 8.0
4 22 22 Trybek, Kacper 0 1000 2.0 6.00 12.00 2 7.0
5 24 10 Jędrzejczyk, Marcelina 0 1000 1.0 6.00 10.50 1 3.0
6 25 8 Dereszowski, Jan 0 1000 1.0 6.00 9.00 1 4.0
7 27 15 Obrocka, Oliwia 0 1000 1.0 4.00 10.00 1 2.0
8 28 9 Jędrzejczyk, Karina 0 1000 0.0 7.50 12.00 0 0.0

lis 20 2021

Regulamin bonu zniżkowego Małopolskie Chess Tour

Bon zniżkowy MAŁOPOLSKIE CHESS TOUR nie jest środkiem płatniczym a jedynie uprawnia do skorzystania z rabatu we wskazanej imprezie :

kupon promocyjny regulamin

Regulamin promocji
„Kupony zniżkowe MAŁOPOLSKIE CHESS TOUR”

  1. Zasady promocji
  1. Niniejszy regulamin (dalej: „Regulamin”) określa warunki udziału w promocji pod nazwą „_Kuponu zniżkowe MAŁOPOLSKIE CHESS TOUR”, zwanej dalej „Promocją”.
  2. Organizatorem Promocji jest KLUB SPORTOWY CHESS IN CHRZANOW , 32-500 Chrzanów ul. Jaśminowa 19, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP: 6282270356
  3. W Promocji może wziąć udział każdy Użytkownik, który bierze udział w zawodach organizowanych przez MCHT.
  4. W celu wzięcia udziału w Promocji Użytkownik musi: a. zaakceptować Regulamin; b. pobrać Kupon Promocyjny w miejscach rozpowszechniania.
  5. Każdy Użytkownik, który spełni warunki udziału w organizowanych wskazanych na kuponie zawodach uzyskuje zniżkę określoną na kuponie.
  6. Okres Promocji – Promocja jest przeprowadzona w dniach wskazanych na kuponie.
  7. Kupony Promocyjne mogą być wykorzystane wyłącznie w okresie Promocji określonym. Niewykorzystane Kupony Promocyjne przepadają.
  8. Kupon Promocyjny może być wykorzystany tylko jednorazowo i w pełnej wysokości, wyłącznie jeden dla jednej osoby przy opłacie za udział w wskazanych zawodach. Wykorzystanie Kuponu Promocyjnego nie jest możliwe w ramach opcji “Kupuję i Płacę”. Po wykorzystaniu Kuponu Promocyjnego nie podlega on zwrotowi w żadnym wypadku. Wykorzystanie kuponu polega na obniżeniu kosztu udziału w zawodach.
  9. Minimalna wartość zakupów (łączna minimalna wartość Towarów w ramach jednej Transakcji, szczególności w koszyku, bez kosztów dostawy), która umożliwia skorzystania z Kuponu Promocyjnego to 100 zł (słownie: sto złotych).
  10. Kuponów Promocyjnych nie można łączyć.
  11. Kupon Promocyjny nie może być wykorzystany do pokrycia kosztów innych niż udział w zawodach.
  12. Kupon Promocyjny można wykorzystać wyłącznie na pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia, opłaty startowej na zawodach uczestnika oraz osoby towarzyszącej.
  13. Kupon Promocyjny można wykorzystać przy zapłacie gotówką lub przelewem.
  14. Kupon Promocyjny nie podlega zbyciu i nie podlega wymianie, w tym na środki pieniężne.
  15. Każdy Użytkownik, który spełnia warunki uczestnictwa w Promocji może otrzymać tylko jeden Kupon Promocyjny na jedną imprezę.
  16. Kupon należy  zrealizować przed dokonaniem zapłaty w celu obniżenia jej wysokości.
  17. Regulamin jest dostępny bezpośrednio przy pobieraniu Kuponu Promocyjnego (przed pobraniem) oraz – natychmiast po jego pobraniu – na stronie www.chinch.pl . Użytkownik może pobrać Regulamin w formie pliku .pdf.
  18. W sprawach nieuregulowanych Regulaminem – w tym w zakresie reklamacji, zastosowanie mają przepisy prawa polskiego.
  19. Organizator jest uprawniony do zmiany postanowień Regulaminu, o ile nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w Promocji. Zmiany nie wpływają na prawa nabyte do momentu ich wprowadzenia. Wprowadzenie zmiany następuje poprzez opublikowanie nowego Regulaminu, ze wskazaniem wprowadzonych zmian.
  20. Naruszenie któregokolwiek z postanowień Regulaminu lub próba ich obejścia upoważnia Organizatora do wyłączenia osoby naruszającej z udziału w Promocji oraz powoduje utratę prawa do Kuponu Promocyjnego, w tym już przyznanego na skutek tego rodzaju działań tej osoby.
  21. W przypadku, gdy Uczestnik podjął jakiekolwiek działania mające na celu ominięcie zabezpieczeń, mające wpływ na fałszowanie danych w celu otrzymania Kuponu Promocyjnego, Organizator może usunąć Uczestnika z uczestnictwa w Promocji.
  1. Przetwarzanie danych osobowych uczestników

Klauzula informacyjna

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu tych danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych Dz. Urz. UE L 119, s. 1, zwane dalej RODO) informujemy iż:

 

1.Administratorem danych osobowych jest Klub Sportowy Chess in Chrzanow 32-500 Chrzanów, Jaśminowa 19.

2.Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych z którym można się skontaktować pod adresem e-mail barbarakolacz.ewart@gmail.com

3.Pani/Pana, dziecka dane osobowe będą przetwarzane w celu organizacji, promocji i archiwizacji wyników zawodów na podstawie art. 6 ust 1 pkt a i b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 27 kwietnia 2016r.

4.Pani/Pana, dziecka dane osobowe mogą być przekazane podmiotom uprawnionym na mocy przepisów prawa.

5.Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane przez okres przewidziany w instrukcji kancelaryjnej.

6.Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych.

7.Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2 00 – 193 Warszawa, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Pani/Pana narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dania 27 kwietnia 2016 r.

8.Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, jednak niepodanie danych może skutkować brakiem możliwości udziału w zawodach lub uzyskania członkostwa w Stowarzyszeniu.

9.Podane dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym nie będzie wobec nich profilowania.

 

lis 17 2021

GRAM w SZACHY ONLINE Szachowa Akademia Chess in Chrzanow

Zapraszamy do treningu, rywalizacji, zabawy poprzez wspólne spotkania szachowe online na portalu www.kurnik.pl

W każdą środę o godzinie 15.30 rozegrany zostanie turniej szachowy dla początkujących i średnio zaawansowanych Organizator chinch2018. 5-7 rund tempo 5 minut plus 3 sek.

1.Udział jest bezpłatny i ogólnodostępny.

2.Warunkiem jest założenie loginu …szach lub …chinch

3.Prowadzona będzie klasyfikacja punktacji z każdego miesiąca. Warunkiem udziału w klasyfikacji ( nagradzania ) jest rejestracja i kontakt poprzez www.activenow.io

4.Oficjalny uczestnik konkursu musi być zidentyfikowany z imienia i nazwiska, adresu email, nr. telefonu.

5.Odbiór nagród w Klubie Szachowym Chrzanów ul.Szpitalna 1 lub kurierem

6.W sprawach innych ostateczną interpretację i decyzję podejmuje zarząd KS Chess in Chrzanow.

lis 14 2021

Otwarte Soboty Klubu Szachowego – kalendarz

Kalendarz Otwartych Sobót w Klubie Szachowym

Zapisy sms 606704871

www.chessarbiter.com

www.activenow.io

Regulamin
1.Turniej bez opłaty startowej.
2.Ilość miejsc ograniczona.
3.Pierwszeństwo członkowie Szachowej Akademii Chess in Chrzanow.
4.Przed zawodami należy wypełnić ankietę covid-19.
5.Obowiązkowa dezynfekcja rąk.
6.Udział w imprezie w maseczkach ochronnych.
7.Uczestnicy przebywają pod opieką organizatorów.
8.Opiekunowie oddają dzieci 10.00 pod opiekę i odbierają o 12.00. Opiekunowie nie przebywają w czasie zawodów w Klubie.
9.Obowiązkowa rejestracja na na stronie administracyjnej www.activenow.io
10.Warunkiem uczestnictwa jest akceptacja przez opiekunów uczestników warunków pobytu w Klubie Szachowym. 

31.10.2021

Symultana z arcymistrzem Danielem Sadzikowskim

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_3802/

20.11.2021

GRAM w SZACHY turniej dla początkujących do 1400, ur. 2011 i mł.

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_4165/

27.11.2021

Symultana szachowa z mistrzem Nazarem Ustianovichem

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_4292/

11.12.2021

GRAM w SZACHY turniej dla początkujących do 1400, ur. 2011 i mł

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_4292/

 

paź 23 2021

Niedziela 31.X.2021 Symultana Szachowa z Arcymistrzem Danielem Sadzikowskim

Symultana Szachowa na czas z Arcymistrzem Danielem Sadzikowskim
Niedziela 31.10.2021 godzina 10.00 Klub Szachowy Chrzanów ul. Szpitalna 1

1.Arcymistrz rozgrywa symultanę na 25 szachownicach.
2.Arcymistrz na rozegranie całej symultany ma 90 minut. Dodatkowo z każdym zawodnikiem za posunięcie otrzymuje 30 sekund.
3.Każdy z zawodników gra w tempie 15 minut plus 10 sekund za posunięcie.
4.Zawodnik po wykonaniu posunięcia naciska zegar nie czekając na symultanistę.
5.Symultanista wybiera sobie szachownicę do której podchodzi .
6.Na sali obowiązuje zakaz rozmów.
7.W strefie gry nie może przebywać żadna osoba poza zawodnikami i sędziami.
8.Warunkiem udziału jest zgłoszenie się poprzez chessarbiter.com, activenow.io lub sms tel. 606704871 oraz oddanie ankiety epidemiologicznej oraz zgody RODO.
9.Udział w zawodach jest bezpłatny do wyczerpania wolnych miejsc.
10.Za udział uczestnik otrzymuje dyplom.

sie 19 2021

1 WRZEŚNIA RUSZA SZACHOWA AKADEMIA CHINCH

ZAPRASZAMY DO KLUBU SZACHOWEGO W CHRZANOWIE UL. SZPITALNA 1 NA PARTYJKĘ SZACHÓW:

DZIECI, MŁODZIEŻ, DOROSŁYCH, SENIORÓW – NA KAŻDYM POZIOMIE ZAAWANSOWANIA.

         OD 1 WRZEŚNIA  KLUB OTWARTY DLA KAŻDEGO W CZWARTKI  13-20.00  ORAZ  DLA DZIECI W SOBOTY 10-15.00.

PROPONUJEMY :

  • NAUKĘ GRY W SZACHY JUŻ OD 4 ROKU ŻYCIA, DLA UCZNIÓW SZKÓŁ I DOROSŁYCH.
  • DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚCI GRY POD OKIEM DOŚWIADCZONYCH, Z WIELKIMI OSIĄGNIĘCIAMI SPORTOWYMI INSTRUKTORÓW, TRENERÓW SZACHOWYCH ORAZ MISTRZÓW I ARCYMISTRZÓW.
  • NA PODSTAWIE UMOWY CZŁONKOWSKIEJ I SKŁADKI OFERUJEMY :
  • *ZAJĘCIA INDYWIDUALNE, GRUPOWE, WYKŁADY MISTRZÓW, ZAJĘCIA STACJONARNE ORAZ   PRZEZ SKYP.

         *TRENINGI  GRUPOWE W PRZEDSZKOLACH I W SZKOŁACH.

         *KÓŁKA SZACHOWE DLA UCZNIÓW.

         *TURNIEJE SZACHOWE DLA RÓŻNYCH POZIOMÓW UMIEJĘTNOŚCI, SYMULTANY SZACHOWE.

         *OBOZY WYPOCZYNKOWO-SPORTOWE I RODZINNE W LECIE I W ZIMIE, NAD MORZEM I W GÓRACH.

          UDZIAŁ W ROZGRYWKACH INDYWIDULANYCH I DRUŻYNOWYCH WOJEWÓDZKICH,  

         OGÓLNOPOLSKICH I ZAGRANICZNYCH.

       PLAKAT SZACH 2021 2022 tło_2

lip 18 2021

ZDJĘCIA – MAŁOPOLSKIE CHESS TOUR 2021 – 12-17.07.2021 – TAURON ARENA Kraków

Zakończenie – MAŁOPOLSKIE CHESS

TOUR 2021 – 12-17.07.2021 TAURON

ARENA Kraków

 


 

Dziewiąta Runda


 

Ósma Runda


 

Siódma Runda


 

Szósta Runda


 

Piąta Runda


 

Czwarta Runda


 

Trzecia Runda


 

Druga Runda


 

Pierwsza Runda


 

Odprawa Techniczna

 

 

Starsze posty «