«

»

maj 29 2021

Radosław Psyk ze Skierniewic zwycięzcą pierwszego turnieju – MAŁOPOLSKIE CHESS TOUR

Dużym sukcesem organizacyjnym i sportowym zakończył się pierwszy turniej z CYKLU MAŁOPOLSKIE CHESS TOUR – Międzynarodowy Tatrzański Turniej Szachowy Limba 2021

W trzech grupach turniejowych :

M – mistrzowska zawodnicy ranking minimalny 1700/1800

Wystartowało 105 zawodników !

Z Polski , Niemiec, Litwy.

Trzech arcymistrzów oraz ponad 30 zawodników z tytułami mistrzowskimi !!!

Dzięki temu rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie wyrównana do ostatniej minuty zawodów.

Trzech zawodników uzyskało normy na mistrzów szachowych, sześciu na kandydatów na mistrza a dwóch na I kategorie szachowe.

Zawody zwyciężył Radosław Psyk z KSz Piątka Skierniewice wyprzedzając o włos ukraińskiego arcymistrza Petra Golubko – obaj po 7 pkt.

Na miejscach od 3 do 8 uplasowało się aż 6 zawodników z dorobkiem 6,5 pkt. Najlepszym sklasyfikowanym został FM Łukasz Licznerski z UKS Rodło Opole.

Najlepszą kobietą okazała się : FM Maria Malicka ( 19 m-ce open) UKS Czternastka Warszawa.

Szczegółowe wyniki  i klasyfikacje. Nagrodzonych zostało 19 zawodników :

W turnieju A – amatorskim ( w żarcie arcymistrzowskim ) wystartowało 61 zawodników z rankingiem do 1800.

Zwyciężył zawody Franciszek Miler z UKS 21 Podlesie przed Tymonem Jaworskim KSz Polonia Wrocław i Szymonem Małkiem UKS Hetman Częstochowa. Wszyscy po 7 pkt.

Najlepszą kobietą została Zofia Łaźniewska z SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza ( V m-ce open).

Dwóch zawodników uzyskało normy na kandydata na mistrza, czterech na kategorie I centralne a dwóch na II kategorie.

W Turnieju D – do rankingu 1400 – Dziecięcym , początkującym wystartowało 10 zawodników.